Gönderen Konu: FORUMDA POKEMON GO PAZARI BÖLÜMÜ KAPANSIN..  (Okunma sayısı 1079 defa)

Çevrimdışı Alperenzo

• Acemi Pokémon Antrenörü
  • **
  • Pokemon Avcısı Ve Bir Team Mystic Üyesi.
    • Profili Görüntüle
FORUMDA POKEMON GO PAZARI BÖLÜMÜ KAPANSIN..
« : 13 Ağustos 2016, 01:19:26 »
Arkadaşlar Biliyoruz'ki forumdaki Pokemon Go pazarında Zaten hiç satış gerçekleşmediği gibi'ki ben bunu hiç doğru bulmuyorum. Pokemon ve oyun dünyasına aykırı birşey. Bölümde açılan başlıkların %90'ı Net hileli hesap. Bu bölüm sanki pokemon satma değilde. Hilenin Sonucunu sergilemek için kullanılıyor. Doğrusu ben baktıkça sinirlerim tepeme çıkıyor. Bir bakıyorum en az 20 levelden 37 levele kadar Çoğu hile ile kasılmış birsürü hesap. Adama diyorsun hile ile kasmışsın burda satıyorsun  diye hile olmadığını kim söyledi diyor. Açıkça dile getiriyor. Bide demezlermi hile ile kasılmadı tamamen el emeği göz nuru. Ulan 35-36 levelsin Pokedexin nasıl full,Başarıların hepsi Tamamlanmış şekilde 1000 KM Yürümüş. Adam Akşam yatarken 3 farklı Klasörden açıyor hileyi tak Sabaha 30 level ve Bilmem kaç küsür Cp lik pokemonlu 3 Adet hesap sonra gel Bunları bu Bölümde millete Hilesiz yapıldı diye kakala.. Bu hesaplar nasipse 1-2 ay içinde ban yiyecek. Ve Bazı kişiler Dolandırıcılık peşine gidecek insanlara Kakalayacaklar hesapları, Bazı küçük kardeşlerimizin parasını alıp hesabı vermezler felan.. Forumda böyle birşey Bulunmasını doğru bulmuyorum kendimce. Bildiğin millet Hilesini sergiliyor..
Reklam almak için iletişime geçin

Çevrimdışı Valorist

• Pokémon Antrenörü
  • Ateş pokemonları meraklısı, Valor üyesi
    • Profili Görüntüle
Ynt: FORUMDA POKEMON GO PAZARI BÖLÜMÜ KAPANSIN..
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2016, 01:31:28 »
Söylenecek her şeyi söylemişsin zaten, ben de bu konuda sana katılıyorum. Alış/Satış bölümlerinin en başından beri burada yer almaması gerekiyordu bana kalırsa.

Tamam emek vererek oyunda bir noktaya gelen kişinin, oyundan sıkılması ya da farklı bir sebep nedeniyle oyununu elinden çıkartmaya çalışmasını anlarım ama bu zaten her gün onlarca kişi tarafından gerçekleşecek bir hadise değil. Böyle bir durumda olan da zaten genel bölümlerde uygun bir dille anlatır derdini. Oysa hesap satış başlıklarının alayı "ben bu işi ticarete döküyorum" diye bas bas bağırıyor. Burada herkes hileye karşı bir tutum gösterirken, hile ile kasılan hesapların satışına zemin hazırlanması büyük bir çelişki.

Çevrimdışı Alperenzo

• **
  • Pokemon Avcısı Ve Bir Team Mystic Üyesi.
    • Profili Görüntüle
İşte Daha halen 38 level satılık Account Başlıkları açılıyor İllegal şekilde kasılmıştır diyor deli ediyor adam. Umut moderatörüm Şunların topunu sil, Pazar bölümü kapansın haksızsam haksız deyin yaw..
Arkadaşlar Umut moderatörümüze ulaşabilmek için Özel mesaj atıp dile getirebiliriz.

Çevrimdışı umut

• Pokémon Master
    • Profili Görüntüle
Ynt: FORUMDA POKEMON GO PAZARI BÖLÜMÜ KAPANSIN..
« Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2016, 10:27:24 »
Hileye karşı olduğumuz için forum kuralları gereği hile paylaşımı link gösterme video ile hile yapım anlatımı vb. gibi konular yasaklanmıştır. Fakat forumda bazı konularda görüldüğü üzere genel tartışma alanına hilesiz yada hileli kasıldığı anlaşılmadığı yada sadece tahmin edilebilir konumda olan paylaşımlara suçlama yapıldığını hep beraber görmüş bulunmaktayız kaldı ki forum kuralları gereğince buda hoş bir davranış değildir. Konuda sadece paylaşım var iken hile ile suçlama haklı yada haksız olsun iftira olarak nitelendirilmektedir çünkü adı geçen şahıs yada şahısların oyuna her gün para yatırarak ya da aynı zamanda günün çok büyük bir kısmını pokestop ve gym bol olan yerlerde geçirip geçirmediğini bilemeyiz. (paylaşımı hile konusuna çevirmek)

Hile konusunda her ne kadar karşı olsakta bizim bir noktada yapabildiğimiz durum bu uygulamalara yalnızca sansür getirebilmektir ve neticede hile ile ilgili link paylaşımlarında sansür getirmiş bulunmaktayız ve aynı sansürü satış bölümüne getirmemiz hiç bir anlam ifade etmeyecektir. Bizim bölüme sansür getirmemiz ne hileyi nede satışları durduracaktır.

Eğer biz bu bölümü kapatırsak ve silmeye devam edersek detaylıca düşünecek olursanız sizin savunduğunuz asıl argümana destek değil köstek olmak olacaktır çünkü satış bölümü kullanıcıya neyin doğru neyin yanlış olduğunuda öğretmektedir, bölümü kapansa dahi bu konular yine sizin karşınıza bu forumda elbet çıkacak ve alakasız yerlerden fırlayacaktır. Konuşmanın başında bahsettiğim resim konusunu hileye çevirerek suçlama yapma kısmı satış bölümü içinde geçerlidir. Hesabı satan kişiye sen bunu hile ile mi kastın diye suçlama yapmak doğru bir davranış değildir, tartışma ortamları çıkartır. Aynı zamanda hile ile kasmamış olan biri hesabını satmak istediyse bu onun içinde haksız bir problem teşkil etmektedir.

Bu noktada emeği ile kasmış olanların oranı %1 yada %95 olsun kapamak o kullanıcıların bu hakkını elinden almak demektir.

satış bölümü zaten bu konuda ilgisi olan insanların başvurduğu bir bölümdür, konuya ilgisi olmayan oyuncular zaten o bölümü kullanmamaktadır.

bu yüzden kapanması, sansür gelmesi söz konusu değildir.

pokemon go